Sídlo společnosti Trumph

Praha 5 – Stodůlky
realizace 2003

investor: Trumpf Praha s.r.o.
autor: Ivan Hořejší, Alexandr Kroha
spolupráce: Radovan Janovský / Gradus Praha (interiéry)
náklady: 42,5 mil. Kč

Objekt na okraji průmyslové zóny v těsné blízkosti Rozvadovské spojky slouží jako zákaznické a aplikační centrum.

Dům je vzhledem k urbanistickým vazbám na okolní zástavbu kancelářských a průmyslových objektů a také programu kombinujícímu administrativu a prezentační prostory navržen jako monoblok složený ze tří částí, které tvoří předváděcí hala, kanceláře a propojující komunikační trakt s kotelnou a strojovnou chlazení převyšující základní hmotu o jedno podlaží. Střecha předváděcí haly je oproti atice snížena, což umožnilo použít podélné světlíky se sklonem od atiky ke středu haly. Toto řešení zajišťuje pravidelné denní osvětlení s omezením přehřívání od jižní strany a je zajímavé i z hlediska interiéru.

Na fasádě se uplatňuje výrazné horizontální členění oken a obkladu stěn spolu s kontrastem plných a prosklených ploch. Dominantním průčelím je na jižní straně „deska“ s hlavním vstupem. Obložení fasády decentním světle šedým plechem (Alucobond v kombinaci s vlnitým plechem) odráží charakter činnosti firmy spojený s precizností strojního obrábění, lasery, lékařskou technikou a dalšími obory, kterými se společnost Trumpf zabývá a zároveň zdůrazňují modrou firemní barvu uplatněnou na logu, strojích a dalších doplňcích.

Princip deskových a plošných prvků se objevuje i v interiéru. Základními materiály jsou pohledový beton (obkladové desky fasád v přízemí a nosné stěny a sloupy v interiéru), kovový obklad v barvě hliníku a bílé sádrokartonové a minerální podhledy. Ostatní doplňkové prvky jsou ve světle šedém odstínu (dveře, radiátory, nábytek).

Vstupní hala je navržena přes dvě podlaží s galerií. Komunikačnímu traktu dominuje schodiště s proskleným výtahem. V přízemí je hala rozšířena o recepci, která je zároveň mezičlánkem ke školící a zasedací místnosti a vlevo za vstupem je umístěn Trumpf shop, kde jsou prodávány menší náhradní díly a umístěny propagační materiály. Ve třetím podlaží je umístěna reprezentační jednací místnost.

V kancelářské části jsou jako pevné stavební konstrukce vybudovány pouze nosné prvky a příčky hygienických zařízení. Členění na jednotlivé kanceláře je navrženo mobilními příčkami s nadsvětlíky a prosklenými dveřmi.

Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph Sídlo společnosti Trumph

© 2024   Architektonický ateliér 2H   |   T: +420 257 220 723   |   E: atelier2h@atelier2h.cz   |   web by: CZECH MULTIMEDIA INTERACTIVE  |  old