Dům v satelitu

Praha 8
realizace 2013

investor: soukromá osoba
autoři: Jan Hořejší, Vít Podráský

Dům pro pětičlennou rodinu.

Kontext – pozemek na konci obce v nově zastavovaném území, okolní zástavba hýřící nejrůznějšími tvary a pestrobarevnými fasádami, zastavovací podmínky striktně vyžadující šikmou střechu. Požadavek klientů – dispozice 6 + 1 + bazén + dvojgaráž.

Výsledkem dlouhého procesu hledání optimální varianty je nakonec až překvapivě hmotově jednoduchý dům vycházející z klasického tvarosloví doplněný dvěma samostatnými kubusy – bazénem a garáží.

Charakterizuje jej „obyčejná“ bílá barva, kterou se snažíme podpořit jeho jasně čitelný objem. V kontrastu k ní jsou pak bazén i garáž obloženy tmavým cihelným obkladem.

Srdcem domu je obytný prostor s kuchyní v přízemí, který je prosklenou stěnou propojen se zahradou a je z něj také přístup do bazénu. V patře se nachází ložnice a pokoje dětí.

Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu Dům v satelitu

© 2024   Architektonický ateliér 2H   |   T: +420 257 220 723   |   E: atelier2h@atelier2h.cz   |   web by: CZECH MULTIMEDIA INTERACTIVE  |  old